Časté dotazy

Splňují roušky nanomateriálu TENCEL nejnovější vládní nařízení ?
ANO, naše NANOroušky jsou státem uznávány. Jsou vhodné pro dlouhodobé nošení ve firmách, školách apod.
Jsou vyrobené z nanomateriálu a mají záchyt požadovaných částic větší než 98%

Máte nějaký certifikát?

ANO, u každé roušky je ve fotografiích nafocen i certifikát. 
Prohlášení o shodě a certifikaci si můžete stáhnou zdeCertifikát


Jaké jsou výhody ústenek z nanomateriálu
TENCEL?
Ústenky jsou mnohem příjemnější a účinnější, než například ty z bavlny. Tencel, ač má jemnější a hustší vlákna, odvádí o 50% více vlhkosti od úst a má jemnější strukturu. Vaše tvář tak nebude podrážděná od vlhké a hrubé bavlny! Tencel je také mnohem odolnější a snese mnoho pracích, vyvářecích či žehlících cyklů. Tkanina TENCEL časem také řídne mnohem méně, než třeba zmíněná 100% bavlna. Tento materiál byl testován v laboratoři s výbornými výsledky na prodyšnost a záchyt nano částic dle normy EN 14683:2019+C:2019EK-C a zároveň byl i testován s výbornými výsledky na růst mikroorganismů na tkanině dle normy - EN ISO 11737. 

se rouška použít opakovaně?
ANO. Roušky jsou kvalitně vyrobené pro OPAKOVANÉ POUŽITÍ po dobu několika měsíců.
Mezi každým použítím roušku vyperte na 60C, popřípadě z obou stran přežehlete napařovací žehličkou!
Při sundávání i nasazování držte masku pouze za šňůrky nebo gumičky, nedotýkejte se vnitřní ani vnější strany roušky!

Ochrání mne rouška s NANOVLÁKNEM proti KORONAVIRU?
Při používání ústních roušek je riziko nákazy cca o 90% menší, pokud má roušku i druhá osoba, je riziko nákazy sníženo až o 98,5%. Zároveň je nutné dbát na zvýšenou hygienu rukou a ochranu očí.

Jsou roušky skutečně vyrobené v ČR?
ANO. Roušky šijeme v Červeném Kostelci a každý den vyrobíme tisíce kusů. Výrobou roušek v textilní fabrice, která funguje již desítky let zachraňujeme v této těžké době naši existenci a zaměstnance, kteří u nás pracují.

Jaké jsou použité materiály?
Používáme jen 100% nano tkaninu TENCEL, která se vyrábí nanotechnologií. Více o TENCELu se dozvíte níže. 

Jaká je doba dodání?
Expedice je obvykle uskutečněna následující pracovní den.

Jaký je minimální odběr?
Minimálni nákup jsme zrušili. Lze objednat i jednu roušku!

Co je to NANOVLÁKNO TENCEL?

Jedná se o vlákno, které se vyrábí nanotechnologií z eukalyptového dřeva, a svými vlastnostmi je naprosto unikátní a vhodné pro výrobu ústních roušek pro dlouhodobé používání. 

Díky své struktuře vláken má Tencel® několik výhod: vlákno je velmi husté, jemné jako pokožka, pevné jako polyester, chladivé jako len, hřejivé jako vlna a absorbuje více než bavlna. Tencel® je schopen absorbovat pot a ostatní vlhkost díky vláknům ze kterých je látka složená. Tato vlákna jsou hydrofilní a zaručí ideální absorpci potu, vlhkosti a udržení optimálního mikroklimatu pokožky. Ve srovnání s umělými vlákny je transport vlhkosti unikátní, probíhá uvnitř vlákna. Umělá vlákna nejsou schopna absorbovat vlhkost dovnitř vlákna a k transportu dochází pouze na povrchu. Ve srovnání s bavlnou Tencel® absorbuje o 50 % více vlhkosti. V porovnání s ostatními materiály je Tencel® schopen odvádět pot i při 65% vlhkosti vzduchu. Co se týče hygieny a množení bakterií, které způsobují nepříjemný zápach, je Tencel® díky svým přírodním protibakteriálním vlastnostem ideální materiál pomáhající naší pokožce relaxovat a uvolňovat se. Množení bakterií způsobujících zápach nemá u materiálu Tencel® šanci.

Pot a vlhkost je absorbován dovnitř vlákna Tencel a jeho transport probíhá uvnitř vláken, proto se na povrchu kůže netvoří vlhký film, ve kterém se množí bakterie.

Bez jakékoliv chemické přísady Tencel® výrazně omezuje růst bakterií. U syntetických vláken je množení bakterií až 2 000 krát vyšší než u materiálu Tencel®.

  • ECO-Label

Látka Tencel získala evropské označení ECO-Label, které znamená, že při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady ani chlór a dřevo pro výrobu je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů. Samotný výrobní proces získal ocenění evropské unie „European Award for the Environment“. Tencel je vyráběn z eukalyptového dřeva a je tedy 100% přírodně rozložitelný.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení