Časté dotazy

Splňují roušky nanomateriálu TENCEL nejnovější vládní nařízení ?
ANO, naše NANOroušky jsou státem uznávány. Jsou vhodné pro dlouhodobé nošení ve firmách, školách apod.
Jsou vyrobené z nanomateriálu a mají záchyt požadovaných částic větší než 98%

Máte nějaký certifikát?

ANO, u každé roušky je ve fotografiích nafocen i certifikát. 
Prohlášení o shodě a certifikaci si můžete stáhnou zdeCertifikát


Jaké jsou výhody ústenek z nanomateriálu
TENCEL?
Ústenky jsou mnohem příjemnější a účinnější, než například ty z bavlny. Tencel, ač má jemnější a hustší vlákna, odvádí o 50% více vlhkosti od úst a má jemnější strukturu. Vaše tvář tak nebude podrážděná od vlhké a hrubé bavlny! Tencel je také mnohem odolnější a snese mnoho pracích, vyvářecích či žehlících cyklů. Tkanina TENCEL časem také řídne mnohem méně, než třeba zmíněná 100% bavlna. Tento materiál byl testován v laboratoři s výbornými výsledky na prodyšnost a záchyt nano částic dle normy EN 14683:2019+C:2019EK-C a zároveň byl i testován s výbornými výsledky na růst mikroorganismů na tkanině dle normy - EN ISO 11737. 

se rouška použít opakovaně?
ANO. Roušky jsou kvalitně vyrobené pro OPAKOVANÉ POUŽITÍ po dobu několika měsíců.
Mezi každým použítím roušku vyperte na 60C, popřípadě z obou stran přežehlete napařovací žehličkou!
Při sundávání i nasazování držte masku pouze za šňůrky nebo gumičky, nedotýkejte se vnitřní ani vnější strany roušky!

Ochrání mne rouška s NANOVLÁKNEM proti KORONAVIRU?
Při používání ústních roušek je riziko nákazy cca o 90% menší, pokud má roušku i druhá osoba, je riziko nákazy sníženo až o 98,5%. Zároveň je nutné dbát na zvýšenou hygienu rukou a ochranu očí.

Jsou roušky skutečně vyrobené v ČR?
ANO. Roušky šijeme v Červeném Kostelci a každý den vyrobíme tisíce kusů. Výrobou roušek v textilní fabrice, která funguje již desítky let zachraňujeme v této těžké době naši existenci a zaměstnance, kteří u nás pracují.

Jaké jsou použité materiály?
Používáme jen 100% nano tkaninu TENCEL, která se vyrábí nanotechnologií. Více o TENCELu se dozvíte níže. 

Jaká je doba dodání?
Expedice je obvykle uskutečněna následující pracovní den.

Jaký je minimální odběr?
Minimálni nákup jsme zrušili. Lze objednat i jednu roušku!

Co je to NANOVLÁKNO TENCEL?

Jedná se o vlákno, které se vyrábí nanotechnologií z eukalyptového dřeva, a svými vlastnostmi je naprosto unikátní a vhodné pro výrobu ústních roušek pro dlouhodobé používání. 

Díky své struktuře vláken má Tencel® několik výhod: vlákno je velmi husté, jemné jako pokožka, pevné jako polyester, chladivé jako len, hřejivé jako vlna a absorbuje více než bavlna. Tencel® je schopen absorbovat pot a ostatní vlhkost díky vláknům ze kterých je látka složená. Tato vlákna jsou hydrofilní a zaručí ideální absorpci potu, vlhkosti a udržení optimálního mikroklimatu pokožky. Ve srovnání s umělými vlákny je transport vlhkosti unikátní, probíhá uvnitř vlákna. Umělá vlákna nejsou schopna absorbovat vlhkost dovnitř vlákna a k transportu dochází pouze na povrchu. Ve srovnání s bavlnou Tencel® absorbuje o 50 % více vlhkosti. V porovnání s ostatními materiály je Tencel® schopen odvádět pot i při 65% vlhkosti vzduchu. Co se týče hygieny a množení bakterií, které způsobují nepříjemný zápach, je Tencel® díky svým přírodním protibakteriálním vlastnostem ideální materiál pomáhající naší pokožce relaxovat a uvolňovat se. Množení bakterií způsobujících zápach nemá u materiálu Tencel® šanci.

Pot a vlhkost je absorbován dovnitř vlákna Tencel a jeho transport probíhá uvnitř vláken, proto se na povrchu kůže netvoří vlhký film, ve kterém se množí bakterie.

Bez jakékoliv chemické přísady Tencel® výrazně omezuje růst bakterií. U syntetických vláken je množení bakterií až 2 000 krát vyšší než u materiálu Tencel®.

  • ECO-Label

Látka Tencel získala evropské označení ECO-Label, které znamená, že při výrobě nejsou používány žádné toxické přísady ani chlór a dřevo pro výrobu je z místních, trvale obnovovaných lesních porostů. Samotný výrobní proces získal ocenění evropské unie „European Award for the Environment“. Tencel je vyráběn z eukalyptového dřeva a je tedy 100% přírodně rozložitelný.

 

 

Zpět do obchodu